İstanbul Tabip Odası
0212 514 02 94
Facebook Twitter Google+

Değerli müstakbel meslektaşımız,

İstanbul Tabip Odası olarak 2018 yılından bu yana tıp öğrencilerinin eğitimlerine destek olmak amacıyla ‘öğrenci bursu’ veriyoruz. İyi hekimlik yolunda, yol arkadaşlarımızdan ihtiyaç sahiplerine, ufak da olsa maddi bir destek verebilmek amacıyla başlattığımız burs çalışmasını bu dönem de devam ettirdik.

Bilindiği gibi 6 Şubat Kahramanmaraş ve 20 Şubat Hatay depremleri son derece büyük bir felakete, can ve mal kayıplarına neden oldu. Başta meslektaşlarımız ve tüm sağlık çalışanları olmak üzere hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acısını paylaşıyor, sevdiklerine baş sağlığı, hasta ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Biz de İstanbul Tabip Odası olarak, ailesinin ikametgâhı ve/veya işyeri deprem bölgesinde olup kayba uğrayan; İstanbul’daki devlet üniversitesi tıp fakültelerinde okuyan öğrenci genç meslektaşlarımızın yaralarını biraz olsun sarabilmek amacıyla “Depremzede Tıp Fakültesi Öğrencileri” için bir burs programı başlattık.

“Depremzede Tıp Fakültesi Öğrencisi Bursu”na başvuruda bulunmak için durumunuzu bildiren dilekçe , Ek-1'deki başvuru formunun doldurulması ve Ek-2'de listelenen belgeler ile birlikte Fatih, Cağaloğlu'ndaki İstanbul Tabip Odası Merkez Bürosuna elden teslim edilmesi gereklidir.

Bu duyurunun gerçek ihtiyaç sahiplerine erişebilmesi için, yaygınlaştırılması önemlidir. Vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.


İstanbul Tabip Odası
Yönetim Kurulu


Ekler:

Başvuru formu için tıklayınız. [EK-1]

Gerekli belgeler listesi için tıklayınız. [EK-2]