İstanbul Tabip Odası
Kadıköy Moda Turu

20 Ekim 2019 Pazar

Tur Programı

Deneyimli rehberimizin önderliğinde Anadolu Yakasının kalbi sayılan Kadıköy sokaklarında; sanata, tarihe, insana ve hayata dair bir yolculuğa çıkıyoruz.
İstanbul’u İstanbul yapan birçok eserin izinde olacağız.
Saat 10:00 da Haldun Taner Sahnesi önünde buluşmanın ardından Haldun Taner Sahnesi’ni ve Şehir Emaneti Binasını göreceğiz.
İstanbul’un eski yerleşim alanlarının çoğunda olduğu gibi Kadıköy bölgesinde de birçok gayrimüslim yaşamış. Şimdilerde sayıları gittikçe azalan bu insanların zanaat anlamında çok yetenekli olduklarını da biliyoruz. Ancak şu anda eski yapılardan nadir örnekler görebiliyoruz, onlardan bizlere kalan sinagog ve kiliselerinse korunması için ciddi bir emek harcanıyor…  Göreceğimiz ilk kilise bir Ermeni Kilisesi olan Surp Takavor Kilisesi, sonra ki durağımız ise Eyfemi Kilisesi ve ünlü Şair Nazım Hikmet’in Evi… Nazım Hikmet Evi’ni ziyaret ettikten sonra, bizim de çok sevdiğimiz bir mekan olan Bahariye’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne gidiyoruz. Bahçesindeki çınar ağaçlarıyla sizi içeri girdiğiniz ilk andan itibaren buyur eden bir yer burası, müthiş bir konuk severlik ve cabası… Burada bir çay molası verdikten sonra gezimize Moda’ya doğru devam ediyoruz... Sanat sokağı, Aya Triada Kilisesi, Sarıca Köşkü, Aya Katerina Ayazması’nı göreceğiz… Daha bitmedi; Moda denince akla hemen; sakinlik, sokakların bekçisi kediler, denizin bekçisi martılar, adalar ve günbatımı geliyor. Tabii bir de Barış Manço. Ünlü sanatçı Barış Manço Müzesi, Moda Asemsen Kilisesi (L’Assemtion) ve son durağımız olan Moda İskelesinde turumuzu sonlandırıyoruz.

Buluşma Noktası ve Saat: Haldun Taner Sahnesi Saat 10:00

Ücret: 50 TL
Ücrete Dahil Olanlar

  • Rehberlik
  • Kulaklık Dinleme Sistemi
  • Bahşişler

Ücrete Dahil Olmayanlar

  • Öğlen Yemekleri
  • Kişisel Harcamalar
  • Müze & Ören yeri girişleri

DİKKAT!

Lütfen ödeme yapmadan önce aşağıdaki numaradan kayıt yaptırınız.
Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75
Ödeme: 
Şirket hesap bilgileri: Düş Patikası Turizm Organizasyon Taş. Ve Hab. Hiz. Ltd. Şti. 
Garanti bankası Galatasaray şubesi
Hesap No 068-6294700
IBAN TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00
BİLGİ İÇİN Düş Patikası Turizm 0212 975 08 75