Felsefe Toplantısı 45: Felsefede ve Bilimde "Delilik"-2

Değerli Felsefe dostları,

Hatırlayacağınız gibi, 17 Haziran 2019 tarihinde yapmayı duyurduğumuz Felsefede ve Bilimde “Delilik” - 2 toplantısını elimizde olmayan nedenlerle ertelemek zorunda kalmıştık. Sabırsızlıkla beklediğinizi bildiğimiz bu toplantımızı 28 Kasım 2019, Perşembe akşamı İstanbul Tabip Odası Cağaloğlu binasında her zamanki gibi Sevinç Özgüner Toplantı salonunda yapacağız. Bu toplantı sizlerin de soru ve katkılarıyla bir forum formatında olacağı için  toplantıyı önceden duyurmamız gerektiğini düşündük. 

İlk toplantımızın video linkini  aşağıda bulabileceksiniz. 

28 Kasım Perşembe akşamı buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızla.

İstanbul Tabip Odası

 

Felsefe Toplantısı - 45

Felsefede ve Bilimde “Delilik” - 2

Konuşmacılar: Ferda Keskin ve Saffet Murat Tura

Moderatör: Demet Parlar

Tarih: 28 Kasım 2019, Perşembe

Saat: 19.00

Yer: İstanbul Tabip Odası Cağaloğlu binası

22 Mayıs 2019 tarihli toplantının videosu için tıklayınız.

 

Ferda Keskin: Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden Lisans, Columbia University Felsefe Bölümü'nden Master ve Doktora derecelerini aldı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde öğretim üyesi olan Keskin, aynı zamanda kurucusu olduğu Felsefe ve Toplumsal Düşünce Yüksek Lisans Programı'nın direktörlüğünü yapmaktadır. Çalışma alanları: Michel Foucault, Etik, Toplum ve Siyaset Felsefesi, Toplum Bilimleri Felsefesi, Edebiyat ve Felsefe.

Saffet Murat Tura: 1980 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre fizyoloji üzerine çalıştıktan sonra 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nde psikiyatri uzmanlığını tamamladı. Analitik yönelimli psikoterapi üzerine çalışmalar yaptı. 1993 yılında İmago Psikoterapi Merkezi'ni kurdu. Yurt içinde ve yurt dışında bilimsel çalışmalarının yanı sıra felsefe ve politika konularında yazıları yayımlandı. Tura'nın "Freud'dan Lacan'a Psikanaliz”, "Günümüzde Psikoterapi”, "Şeyh ve Arzu”, “Histerik Bilinç”, "Madde ve Mana” "Beynin Gölgeleri” ve “Zor Problem;Bilinç” adlı kitapları bulunmaktadır.

Demet Parlar: İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptı. Şu anda özel sektörde çalışmakta. 2015 yılından bu yana İstanbul Tabip Odası Felsefe toplantılarını düzenliyor.

 Ara

Twitter'da İstanbul Tabip Odası