Özel Sağlık Sektöründe Çalışan Hekimlerimiz İçin Yeni İletişim Ağı…


  • Ekim 12, 2010
  • 4316

Değerli Meslektaşımız,

Özel sağlık sektöründe süregelen gelişmeler, son dönemde giderek artan yaptırımlar bu alanda çalışan biz hekimlere ve mesleğimizin bağımsız icrasına ciddi zararlar vermektedir.

Gelinen bu noktada mesleki, özlük ve demokratik hak kayıplarımız göz önüne alındığında; bizlerin meslek örgütümüz ile birlikte bugün daha güçlü bir mücadele verme gerekliliğimiz doğmuştur. Bu yolda atılacak en önemli adımlardan, var olan gereksinimlerden biri de duygu ve düşüncelerin ortaklaştırılması, paylaşılmasıdır.

Bu nedenle İstanbul Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyonu olarak özel sağlık sektörünün tüm alanlarında serbest tabip olarak çalışan hekimlerin çalıştıkları alanlarla ilgili kendi düşüncelerini/yaşadıklarını ifade etmesini ve diğer hekimlerle paylaşabilmesini sağlamak amaçlı “serbesttabip@googlegroups.com” isimli iletişim ağı oluşturulmuştur.

İletişim ağı etik değerler çerçevesinde mesleki temele dayalı düşüncelerin yazılmasına, tartışılmasına, bilgi ve belgelerin sunulmasına yöneliktir.

İletişim ağının amacına uygun olmayan kullanımı -yaşanan birçok deneyimin de gösterdiği üzere- gruba zarar vereceğinden bu konuda üyelerin gereken önemi ve hassasiyeti göstermesi gerekmektedir.

İletişim ağının etkin olabilmesi için katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.


İstanbul Tabip Odası
Özel Hekimlik Komisyonu

 

Not : serbesttabip@googlegroups.com iletişim grubuna katılım için lütfen iletişim bilgilerinizi (adınızı, soyadınızı, kayıtlı olduğunuz tabip odasını ve e-posta adresinizi) aşağıda belirtilen e-posta adreslerinden birine bildiriniz.

1. ohb@istabip.org.tr
2. pelin.ohk@gmail.com


Bu HABERİ Paylaş!