TTB’den Özel Sağlık Kuruluşlarında Çalışan Hekimlerin Alması Gereken Asgari Ücreti Belirlemeye Yönelik Anket


  • Mart 04, 2016
  • 1576

anketTürk Tabipleri Birliği, özel sağlık kuruluşlarında çalışan hekimlerin alması gereken asgari/baz ücreti belirleyebilmek amacıyla, özel sağlık kuruluşlarında görev yapan yönelik anket hazırladı.

Anketten elde edilecek veriler, diğer başka parametrelerle birlikte ele alınarak tam süre çalışan hekimler için asgari ücretler belirlenecek. Belirlenecek asgari ücretler, piyasalaşma sürecinin ve hastane yönetimlerinin dayattığı ödeme formülleri nedeniyle özel sağlık kuruluşlarında çalışan hekimlerin özlük haklarıyla ve özellikle tazminatlarla ilgili kayıplarla karşı karşıya kalmaları durumunda, ihtilaflar dava konusu edildiğinde, TTB’nin mahkemelerden gelen emsal (hekimin kazanabileceği) ücret taleplerine hekim emeğinin değerini koruyan bir yanıt verilebilmesini de sağlayacak.

Ankette kimlik ve hastane bilgisi istenmiyor, kişisel bilgi alınmıyor. Söz konusu çalışmanın gerçekçi bir zemine oturabilmesi ve yaşamda etkin bir yer bulabilmesi açısından ankete katılım önem taşıyor. Ankete son katılım tarihi 30 Mart 2016 olarak belirlendi.

Ankete katılmak için...


Bu HABERİ Paylaş!