ÖZEL HEKİMLİK KOMİSYONUMUZ TOPLANDI


  • Ağustos 20, 2010
  • 4657

Özel Hekimlik Komisyonu 26 Kasım akşamı Odamız Cağaloğlu binasında 45 hekimin katılımıyla toplandı.
Toplantı öncesi komisyonun kıdemli üyelerinden Dr. Asım Sevil'in Küba gezisinden fotoğraflar Küba müzikleri eşliğinde ilgiyle izlendi.
19:00'da başlayan toplantının gündem maddeleri şunlar oldu:
1. Geçmiş dönem çalışmaları
2. Hekim emeği çalıştayı'ndan bilgiler
3. Basın bildirisi ve başhekimlere yazılar
4. ÖHK yönergesi
5. ÖHK web sayfası
 
Yoğun bir gündemle gerçekleştirilen toplantıda konular ayrıntılı bir şekilde ele alındı, değerlendirildi. Geçmiş dönemden bugüne ÖHK'nun tarzı, yapılan çalışmalar kısaca ele alındıktan sonra 8-9 Kasım 2008 tarihlerinde gerçekleştirilen Hekim Emeği Çalıştayı’na katılım, sonuçları, bundan sonra yapılacaklar konuşuldu.
Özel hastanelerde çalışan ve son dönemlerde hastane yönetimlerinin keyfi, tek yanlı ve yanlış uygulamaları sonucu mağdur olan hekimlerin durumları konuşuldu ve konuyla ilgili eylem planı belirlendi.
ÖHK yönergesinin hekimlerin birlikteliğinin hekimlerin emeğini yüceltecek amaçlar çerçevesinde sağlanacağı tarzda olması oybirliğiyle desteklendi. Yeni yönerge oluşturuldu.
Bir sonraki ÖHK toplantısında seçime gidilerek ÖHK yürütme kurulu görevlilerinin belirlenmesi kararı alındı.
ÖHK web sayfası içeriği, tarzı ve maliyetleri hakkında Kemal Tuskan tarafından verilen bilgiler sonrası toplantıya son verildi. Bir dahaki toplantının 24 Aralık 2008’de yapılması, toplantıyı takiben bir yemek düzenlenmesine karar verildi.


Bu HABERİ Paylaş!