İstanbul Tabip Odası’ndan Tıp Öğrencilerine Burs Desteği!


  • Ocak 12, 2024
  • 415

 

İstanbul Tabip Odası olarak 2018 yılından bu yana tıp öğrencilerinin eğitimlerine destek olmak amacıyla ‘öğrenci bursu’ uygulamasını hayata geçirdik.

İyi hekimlik yolunda, yol arkadaşlarımızdan ihtiyaç sahiplerine, ufak da olsa maddi bir destek verebilmek amacıyla başlattığımız burs çalışmasını bu dönemde de devam ettiriyoruz.

Sadece İstanbul’daki devlet üniversitelerinin tıp fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin eğitiminin başarıyla tamamlanmasına destek olmak için verilen bursumuza bu yıl da 298 tıp öğrencisi başvurdu. Başvuruların Burs Komisyonumuzca değerlendirilmesi sonucu 126 öğrencimize 10 ay boyunca 1000 TL burs verilmesine karar verildi.

Vefat eden meslektaşlarımızın anısını yaşatmak üzere başlattığımız “İsim Yaşatma Bursları” da daha fazla sayıda tıp öğrencisine ulaşmamıza katkı sağlamış; burs çalışmalarımıza güç ve umut katmıştır.

İyi hekimlik yolunda eğitimlerini sürdüren genç meslektaşlarımıza zorlu eğitim yolculuklarında katkı sunabilmekten mutluyuz.

Genç meslektaşlarımızla dayanışmak isteyenler https://www.istabip.org.tr/burs/bagisci adresinden başvurularını yapabilirler.

Burs fonuna bağışta bulunan meslektaşlarımıza ve tüm bağışçılarımıza değerli katkıları için gönülden teşekkür ediyoruz.

İstanbul Tabip Odası

Yönetim Kurulu


Bu HABERİ Paylaş!