03 Mart 2009 TK Toplantı Tutanağı


  • Ağustos 24, 2010
  • 2773

İstanbul Tabip Odası Temsilciler Kurulu toplantısı 3 Mart Salı günü Sevinç Özgüner Konferans Salonu’nda yapıldı.
Toplantıda 12 Mart Perşembe günü, TTB kararıyla ülke çapında gerçekleştirilecek olan ACİL EYLEM programı görüşüldü, bu kapsamda İstanbul’da yürütülecek etkinlikler planlandı. organizasyonu yapıldı. Hekimlere iş, can, gelir ve mesleki bağımsızlık güvencesi talebimizi yinelemek, herkese eşit, ücretsiz sağlık güvencesi çağrımızı kamuoyuyla paylaşmak amacıyla gerçekleştirilecek etkinliğin hangi hastanelerde ve kimlerin sorumluluğunda yapılacağı belirlendi.
Toplantıda ayrıca 14 Mart Cumartesi günü Tünel’den Taksim’e gerçekleştirilecek toplu yürüyüşün çağrısı yapıldı; yürüyüş için 11.30’da Tünel’de buluşulacağı, katılım için herkesin azami çaba göstermesi gerektiği vurgulandı.
Toplantıda hekimlerin mesleklerini icra ederken karşılaştıkları yasal sorunlar için, başta Odamızın hukuk bürosundan daha etkin faydalanma olmak üzere çeşitli destek yöntemleri belirleme konularında inceleme birimi oluşturuldu. Bu heyetin yapacağı incelemenin sonuç ve önerilerini Nisan ayı TK toplantısında sunması kararlaştırıldı.
Üniversitelerdeki zorunlu rotasyon konusu görüşüldü, bu konuda 5 Mart 2009’da İTO’da basın açıklaması yapılacağı bildirildi.
Temsilciler Kurulu’nun sonunda Herkese Sağlık Güvenli Gelecek Platformu tanıtıldı.  


Bu HABERİ Paylaş!