Temsilciler kurulu miting gündemiyle toplandı


  • Ağustos 24, 2010
  • 3215

Temsilciler Kurulu toplantısı 6 Ekim 2009 Salı günü İstanbul Tabip Odası  Sevinç Özgüner Toplantı Salonu’nda, “Tam Gün” Yasa Tasarısı’na karşı başlatılan hastane toplantılarının değerlendirilmesi, 18 Ekim’de Kadıköy’de yapılacak miting hazırlıkları gündemleriyle toplandı.

Toplantıda İstanbul Tabip Odası Eylül Ayı faaliyet raporunun sunumu yapıldı, gerçekleştirilen etkinlikler temsilcilerle paylaşıldı. Pratisyen Hekimlik Kolu tarafından, Aile Hekimliği ile ilgili olarak Bolu ilinde çalıştay yapılmasının planlandığı; 20 ilde bu konuda miting yapılacağı bilgisi Komisyon Başkanı Dr. Sevinç Özgen tarafından verildi.

Temsilciler Kurulu’nun “Tam Gün” gündemli toplantılarında alınan kararlar hatırlatıldı. Hastane ziyaretleri ve miting için yapılan çalışmalar aktarıldı. Önümüzdeki günlerde yapılacak hastane toplantılarının takvimi ve görev alabilecek temsilcilerin belirlenmesi için bir program çıkarıldı. Miting için hazırlanan afiş, broşür, pankart gibi materyaller tanıtılıp, temsilcilere dağıtıldı.

Mitinge sağlık çalışanları dışında halk katılımının artırılması için İstanbul Eczacı Odası tarafından tüm eczanelere miting afişi asılacağı bilgisi verildi, başta büyük hastanelerin bulunduğu bölgeler olmak üzere (Çapa, Cerrahpaşa, Şişli, Kadıköy, Kartal, Beşiktaş, Kadıköy, Maltepe, Silivri vb.) çeşitli ilçelerde miting duyurusunu içeren pankartların asılması kararlaştırıldı.

Mitingin çağrısını yapmak üzere en az 10 ayrı ekibin kurulmasına ve bu ekiplerin 10 Ekim Cumartesi günü özel hastaneleri ziyaret etmesine karar verildi ve bu ekiplerde yer almak isteyen temsilcilerin belirlenmesi için program oluşturuldu.

Pratisyen Hekim Komisyonu’nca, birinci basamakta çalışan hekimlere dönük ziyaretler ve toplantılar için yapılan çalışmaların bilgisi verildi.

Toplantıda, hastane ziyaretleri ve 18 Ekim Mitingi’nin etkili geçmesi amacıyla her türlü etkinliğin kalan kısa sürede daha etkin bir şekilde programlanması gerektiği; bu amaçla görev alacak arkadaşların ekte belirtilen programlara dahil edilmeleri için Oda’yla bağlantı kurmaları önemle vurgulandı.

Kamu Hastane Programı:

1.Bayrampaşa Devlet Hastanesi; Osman Öztürk

2.Paşabahçe Devlet Hastanesi: Bora İnce

3.Eyüp Devlet Hastanesi: Osman Öztürk

4.Süleymaniye Kadın Doğum H.: Nazmi Algan

5.Göztepe EAH: Mustafa Sülkü

6.Fatih Sultan Mehmet EAH: Erdoğan Mazmanoğlu

7.Meslek Hastalıkları H./ Sürreyapaşa / Pendik Devlet H.: Hikmet Orbay

8.Baltalimanı Kemik Hastalıkları H.: Osman Öztürk / Ayşegül Bilen

9.Bakırköy Fizik Tedavi H.: Nazmi Algan

10.Selimpaşa Devlet H.: Fethi Bozçalı

11.Şişli Devlet H: Osman Öztürk

12.Tuzla Devlet H.: Medet Yılmaz

13.Zeynep Kamil H.: Medet Yılmaz

14.Üsküdar Devlet H.: Nalan Usalan

15.Siyami Ersek H.: Güray Kılıç

 Özel Hastane Ziyaret Programı için tıklayınız.

 

 Hastane Toplantılarında Yapılan Sunumu İçin Tıklayınız.


Bu HABERİ Paylaş!